Novinky a články

V této sekci se dozívte jaké jsou aktuální zprávy, novinky a zajímavosti ze světa operačních sálů a jejich řízení.
Fotografie:Adam Vojtěch zhodnotil prvních 100 dní v roli ministra a představil další priority zdravotnictví

Adam Vojtěch zhodnotil prvních 100 dní v roli ministra a představil další priority zdravotnictví

Shrnutí dosavadních výsledků, vytyčení priorit, aktuální agendy i dlouhodobých záměrů ministerstva zdravotnictví – to vše bylo na programu bilanční tiskové konference ministerstva zdravotnictví konané u příležitosti sta dnů Adama Vojtěcha v ministerské funkci. Stejný program pak Vojtěch představil i na pravidelném diskuzním setkání iniciativy Zdravotnictví 2.0.


Fotografie:Jolana Těšinová: Za které trestné činy mohou zodpovídat nemocnice?

Jolana Těšinová: Za které trestné činy mohou zodpovídat nemocnice?

Novelizace zákona o trestní odpovědnosti právnických osob přinesla do oblasti zdravotnictví doslova revoluční změnu. Máte jasno v tom, jak si zákon vyložit? Víte, za které trestné činy může nést nemocnice zodpovědnost? A jak se tomuto riziku vyhnout? To nejdůležitější o novele zákona vysvětluje MUDr. Mgr. Jolana Těšinová, Ph.D.


Fotografie:Každý dvacátý pacient se nakazí v nemocnici. Zdravotnictví tak přichází o miliardy

Každý dvacátý pacient se nakazí v nemocnici. Zdravotnictví tak přichází o miliardy

Přestože patří nemocnice k místům, kde by měly být dodržovány ty nejpřísnější hygienické standardy, každý dvacátý pacient se během hospitalizace nakazí infekcí, která je přímo způsobená jeho pobytem v nemocnici. Náklady na léčbu stojí české zdravotnictví asi deset miliard korun ročně. Vyplývá to z výzkumu, který v několika českých a moravských nemocnicích provedla Spojená akreditační komise.


Fotografie:České nemocnice se změnám nevyhnou

České nemocnice se změnám nevyhnou

Jak je možné, že některé nemocnice stíhají sotva dofinancovávat ztráty, zatímco jiné bez problémů končí v plusu? O propastných rozdílech mezi českými nemocnicemi a jejich dalších ekonomických problémech diskutovali odborníci na semináři sdružení Občan.


Fotografie:Miroslav Zámečník: Co chybí českému zdravotnictví?

Miroslav Zámečník: Co chybí českému zdravotnictví?

Přední český ekonom, konzultant Vlády ČR a někdejší český zástupce ve Světové bance Miroslav Zámečník byl jedním z hlavních hostů konference Kvalita – Bezpečnost – Efektivita pořádané společností HARTMANN. Zeptali jsme se ho, jaké jsou hlavní problémy českého zdravotnictví z pohledu ekonomaFotografie:Umíme uspořit nemocnicím peníze

Umíme uspořit nemocnicím peníze

Společnost HARTMANN – RICO nabízí nemocnicím řešení, díky němuž dokáže uspořit až 15 % jejich nákladů na provoz operačních sálů. Za tímto řešením stojí více než desetileté know-how a desítky realizovaných projektů na zvýšení efektivity operačních sálů.


Zjištění a doporučení

"Procesní analýza Vám otevře oči, jen je třeba se dívat ze správného úhlu."

Koučink

"Rady vycházejí z našich zkušeností, ale bez Vás jsou jen šanon ve skříni. Za ty roky víme, že předpisy nepomohou, proto Vám přinášíme řešení."

Více informací o metodách

Software řízení operačního provozu

"Bez pravidel a systémového zpracování informací není velení, bez školení není vědění."

Provozy operačních sálů představují ekonomicky, logisticky i organizačně nejnáročnější úsek každé nemocnice. Typickým znakem efektivní nemocnice je přesné řízení této oblasti a právě s tímto Vám pomůžeme.

Mám zájem o další informace

Budeme osobním koučem vašich sálů.

Co získáte?

Snažší organizaci


Finanční úsporu


Spokojenější personál


Vyšší bezpečí pro pacienta


HARTMANN -RICO

O krok dál pro zdraví

Smyslem naší práce je poskytovat zákazníkům výrobky a služby, které pomáhají léčit a pečovat o zdraví. V odborné i soukromé sféře.

Navrhujeme a realizujeme koncepční řešení pro zdravotnická zařízení a instituce, která jsou plně harmonizována se současnými nejvyššími standardy a normami ve zdravotnictví.